wo 28 mei

klassieke muziek
do 05 mrt 2026
De vier jaargetijden
Amsterdam Sinfonietta brengt een sprankelend programma waarin de viool schittert.
In Concerto grosso op.1, nr. 11 van Locatelli stralen de musici in korte solopassages. Net als zijn tijdgenoot Locatelli was Vivaldi een briljant violist. Zijn meesterwerk De vier jaargetijden roept levendige beelden op: kabbelende beekjes, zingende vogels, een blaffende hond, stormen, dronken dansers en een knisperend wintervuur. Dit geliefde werk bracht een revolutie teweeg in de muzikale verbeelding en is nog altijd even meeslepend.
Bartóks Divertimento voor strijkers is een van de grote meesterwerken van de twintigste eeuw. Hij vermengt volksdansen met barokke elementen en speelt met contrasten: luchtige, bijna swingende delen tegenover een ijzingwekkend traag middendeel, dat daardoor nog meer diepte krijgt.
Candida Thompson
Inspirerend, communicatief en avontuurlijk. Candida Thompson wordt geroemd om haar expressieve spel en innovatieve aanpak. Sinds 2003 is ze artistiek leider van Amsterdam Sinfonietta, waarmee ze internationaal toert en opnames maakt voor gerenommeerde orkesten.
Of deze voorstelling een pauze heeft is nog onbekend.
wo 28 mei
do 05 jun
zo 01 jun