Science Café Tilburg XL met prof. Marion Koopmans en Prof. Bart Berden
Science Café Tilburg XL met prof. Marion Koopmans en Prof. Bart Berden

Te gast

theatercollege

wo 24 jun 2026

Lessen van de pandemie

Science Café Tilburg XL met prof. Marion Koopmans en Prof. Bart Berden

Verkoop v.a. 24 mei 12:00 uur

Vijf jaar geleden zat de wereld op slot. In reactie op de coronapandemie bleven scholen gesloten, hielden winkels hun deuren dicht, en werkten we massaal thuis. De gevolgen van deze en vele andere maatregelen zijn voor sommigen nog altijd voelbaar. “In een crisis als deze moet je met 50 procent van de kennis 100 procent van de besluiten nemen – en de gevolgen daarvan dragen”, zei premier Rutte destijds. Hoe kijken we nu terug op die besluiten? 

Tijdens deze XL-versie van het Science Café Tilburg delen twee experts de lessen die we hebben geleerd van de coronacrisis. Marion Koopmans (Erasmus MC Rotterdam) geeft een kijkje in de keuken van de viroloog en de manier waarop inzichten uit de wetenschap worden gebruikt bij de bestrijding van uitbraken. Zijn virusuitbraken te voorkomen? En vooral: zijn we beter voorbereid op een volgend virus? Bart Berden (voorzitter van de Raad van Bestuur van het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis) laat zien hoe lastig het is om met goede oplossingen te komen als de crisis nog in volle gang is. Wat zijn de gevolgen van de nadruk die werd gelegd op het medische domein, met R-waardes en IC-opnames? En hebben we het sterke streven van ‘terug naar normaal’ gehaald? 

Het Science Café XL zal net als de reguliere Science Cafés worden geopend met een speciaal geschreven nummer van huismuzikant WiWa. Daarnaast zal Michiel Cremers (o.a Springtij en CRMRS) optreden. Deze muzikant kreeg zelf longcovid en schreef hierover het nummer Hersenmist

Deze voorstelling heeft geen pauze.

Haal je tickets

woensdag 24 juni

19:30 Schouwburg € 15,00
Prijzen
1e rang
normaal € 15,00
2e rang
normaal € 15,00
3e rang
normaal € 15,00

Ook interessant voor jou