za 24 mei

toneel
di 18 nov 2025
Wie is er bang voor Sylvana
We schrijven het jaar 2075. Nederland is veranderd. Wat ooit als extreemrechts gold, is nu de norm. De Tweede Kamer is wit, mannelijk en star. Progressieve stemmen zijn verdwenen, en verzet lijkt zinloos.
Dan stapt Clarice Leeuwin op het politieke toneel. Als eerste zwarte vrouwelijke fractievoorzitter sinds Sylvana Simons wil ze een ander geluid laten horen. Maar haar idealen botsen hard op een muur van onbegrip.
Terwijl Clarice haar weg probeert te vinden in een politiek slagveld, verschijnt Sylvana – als gids, mentor en onverschrokken strijdster. Is Sylvana een herinnering, een hallucinatie of de enige waarheid die nog over is? In een wereld waar haar stem wordt genegeerd en haar strijd wordt weggewuifd, staat Clarice voor een onmogelijke keuze. Tijdens een allesbepalend debat besluit ze haar laatste wapen in te zetten: de kracht van de ‘boze zwarte vrouw’. Maar tegen welke prijs?
Of deze voorstelling een pauze heeft is nog onbekend.
za 24 mei
za 17 mei